יום שלישי, 6 במאי 2014

זה כן אישי

אני אוהבת יחס אישי, אני לא לגמרי מאמינה כשאומרים "זה לא אישי". אני לוקחת הכל אישית, ואני עובדת רק עם אנשים שבאים לי בטוב, באופן אישי כמובן. אני מערבבת אישי ועיסקי והארוע הקרוב שאני עורכת הוא ממש אישי! אני רוצה לחשוף קצת מאחורי הקלעים של ארוע בוקר של השראה שיתקיים ביום חמישי, ממש בעוד יום וחצי.  זהו ארוע מיוחד מאוד עבורי. התחלתי לחלום עליו כבר לפני יותר משנה, והוא  כמו קפסולה מרוכזת שמכילה את מי ומה שאני אוהבת. הרבה רשמים, רעיונות, אהבות וקשרים אישיים שחשובים לי באים לידי בטוי בארוע, וזה כיף גדול.
כל כך הרבה אמון יש לי בבחירות שערכתי, שזה חייב להיות מעולה! אז בואו ואספר לכם...אתחיל במיה לנדאומלווה עיסקית של עסקים נשיים בתחומי הליפסטייל.
לפני כשלוש שנים התחלתי להתקל שוב ושוב בשמה בבלוגים ובפייסבוק. הרגשתי שיש כאן משהו מיוחד ואזרתי אומץ לצלצל ולשאול אם נראה לה שיש לי מה לחפש בסדנת שיווק עיסקי שלה. הסברתי שעוד אין לי עסק, רק חלום לעסוק במשהו שמשלב לייפסטייל, אינטרנט ועיצוב. חשבתי אז בכלל על כיוונים של יצירה ומכירה של עבודותיי. התרשמתי לטובה מהשיחה ונרשמתי. נרגשת ומבויישת התייצבתי בבוקר לסדנה הראשונה שלי עם מיה (בהמשך היו עוד הרבה סדנאות וארועים נוספים). מיה הממה אותי מהרגע הראשון. זה מתחיל ב"וואו" מול היופי , הגובה והבלונד הבאמת מרשימים שלה  (אני מסתכנת בלצאת שטחית פה) אבל ממשיך עם האסרטיביות, הבטחון והכי הכי - החכמה והידע. כשמיה מדברת, כולן מקשיבות, ומיישמות. הסדנה היתה מלאה בידע ובמוטיבציה מצד אחד, ובפינוקים וסטייל מהצד השני, ולכן למדתי שם בו זמנית רבות על ערכי מותג, על שיווק ואפילו על יח"צ ולו"ז, אבל מהצד השני מיה גם נתנה לי השראה והציבה לי רף אמיתי לגבי איך סדנה צריכה להראות.

באותו יום הגעתי לשתי החלטות חשובות. הראשונה - מכיוון שעוד לא היה לי עסק או אפילו קצה חוט של ממש (כן, הלכתי לסדנה לקידום עסקי עוד לפני שהיה לי עסק, לי זה נראה הגיוני... ממליצה גם לכן :) אבל הבנתי כמה חשוב להבין את הDNA של המותג. כבר לאחר הסדנה יצאתי להליכה ארוכה ושאבתי מתוכי את הערכים שחייבים יהיו ללוות כל עסק שאבחר ליצור. אני גאה להגיד שברבות הימים, גם הבלוג, גם הסדנאות, הארוע שיתקיים ביוו חמישי, ועכשיו גם חנות האינטרנט שאני משיקה בשבוע הבא עונים כולם  באופן טבעי ועקבי על הערכים שהצבתי לי באותו אחר צהריים מלא השראה בעקבות הסדנה של מיה.

הדבר השני שהבנתי כבר מהרגע הראשון של הסדנה הוא כמה חשוב להציף רף גבוה מבחינת סטייל כאשר עורכים ארועים מכל סוג בתחום שלנו. באותו יום החלטתי שכשיגיע היום בו אערוך סדנאות או ארועים (והוא הגיע כבר כמה חודשים לאחר מכן), הן יראו טוב ויפנקו לפחות כמו אלה של של מיה. אני חושבת שכבר בסדנאות שלי ועל אחת כמה וכמה בארוע "בוקר של השראה" הקרוב תיווכחו כי עמדתי בהצלחה במשימה, למרות שמיה ממשיכה לעדכן את הרף ללא הפסקה :)

מיה לנדאו -  תרצה לנו בארוע על חשיבתה של השראה בחיי היום יום ותדגים לנו כיצד בסיטואציות שונות כל אחת מאתנו יכולה להפתח לאפשרויות חדשות, להתפתח ולצאת נשכרת.


ואמשיך עם  יונית צוק:
את יונית פגשתי לראשונה כשראיינה אותי לסדרת כתבות שערכה בבלוג שלה. היא ראיינה מדי שבוע בלוגריות מובילות בתחום הלייפסטייל וכשכתבה לי לפני כשנה וחצי שהיא רוצה לראיין גם אותי, התרגשתי מאוד להצטרף לשורה של בלוגריות ותיקות ומכובדות. מכיוון שהיא בדיוק נרשמה לקורס הפוטשטופ שלי, ישבנו לראיון מיד אחרי השעור הראשון. יונית התגלתה כקסם - חכמה, מקסימה, כנה, פתוחה, זריזת מחשבה, מכירה את עולם הבלוגים על בוריו, יסודית, רצינית, מכבדת ומפרגנת. ידעתי שהיא נוסעת לרלוקיישן עם בעלה הרופא והילדות כעבור כמה שבועות, אך לא תארתי לעצמי איזו עבודה מדהימה היא תעשה בשהותה בארה"ב. במהלך הרלוקיישן יונית היטיבה להעביר את תחושותיה באמצעות הבלוג שלה שאחריו עקבתי באדיקות, ראיתי איך היא מתחילה להנות מהשנוי, להתלבט מקצועית, לחפש את התשובה המדוייקת, להתרגש, ולבסוף ודי מהר למצוא את הכיוון החדש שלה. כעבור כשנה חזרה יונית לישראל, סיימה את התזה בנושא בלוגריות לייפסטייל, הרצתה בכנסים ובכלי תקשורת שונים, והסדנאות שלה זוכות לפופולריות עצומה ולתגובות נפלאות. יונית שוקדת כבר זמן רב על ההרצאה המרתקת לארוע שלי, ואני כל כך נהנית לעקוב אחרי ההתפתחויות והשינויים במצגת. תענוג לראות כמה היא משקיעה מליבה ומחכמתה בהרצאה שלנו. הולך להיות מעשיר ביותר!.
יונית תדגים לנו בארוע כיצד כל אחת מאתנו יכולה להביא את ה"אני האמיתי" שלה לידי בטוי ברשת החברתית ולשווק את עצמה או את העסק שלה בצורה הנכונה ביותר, וכן... כולנו משווקות כל הזמן, גם אם אנחנו לא מודעות לזה, כך שמדובר בהרצאה בעלת ערך רב לכל אחת ואחת מאתנו.

ונעבור למנחות הסדנאות המקסימות:
אפרת חסון דה-בוטון היא אחת המאיירות המוכשרות שיש, אני עוקבת אחרי עבודותיה כבר שנים. פניתי אליה בהצעה להיות אחראית על חווית הציור על פורצלן עוד לפני שבכלל ידעתי שהיא בדיוק עוסקת בזאת בדיוק בתקופה האחרונה. איזה צרוף מקרים נהדר. מוזמנים לבקר באתר שלה ולהתעלף מהעבודות של הכשרונית הזו. 


שירה גנני - יש אנשים שנראה שהופכים את מה שהם נוגעים בו לזהב. כשרוניים ורב תחומיים שכמותם. זו התחושה שלי כלפי שירה. היצירות בבבלוג שלה מדהימות ובעיני היא אחת מהנשים המוכשרות בישראל בתחום העבודה בנייר, וכרטיסי פופאפ בפרט. ואז מסתבר שהיא בכלל אדריכלית, וכשהיא כותבת פוסט לאתר Love street ברור שהוא מושלם (אין אפילו טעות בפיסוק)... שירה תהיה אחראית על פינת היצירה החופשית והיא הולכת להפציץ ברעיונות ובידע, כיף לכן! הייתי עומדת ליד השולחן שלה ונהנית במשך כל זמן הסדנה, אבל יש לי ארוע לנהל...


ויש גם צלם מוכשר שאני מעריצה את  היכולת שלו לתפוס רגשות. כשארתור פורר מצלם, מה שבפנים יוצא החוצה. וגם הבחירה בו היא שילוב של איכות לא מתפשרת עם הכרות אישית. ארתור ואני  עבדנו יחד באופן יומיומי שנים ארוכות, בגלגלול מקצועי קודם של שנינו. אני יכולה לגלות לכם בסוד שהוא אפילו היה הבוס שלי.... אני ממש מחכה לראות את הצלומים של הארוע, אני יודעת שהם יהיו נפלאים, וישמשו חומר שיווקי נפלא לארועים הבאים.

סופרקיט - יבואני מוצגי היצירה השווים ביותר!
לצורך מתחם היצירה העשיר בארוע חברתי לחברת סופרקיט. אנחנו משתפים פעולה כבר חודשים ארוכים ואני מאוד מרוצה ונהנית מהשתוף הזה. סופרקיט סיפקו לנו שולחן יצירה יפהפה עמוס חומרי עבודה מרגשים על פי בחירותי האישיות, על סמך נסיוני העשיר עם כלי היצירה שהם משווקים ממבחר המותגים המובילים בעולם. יהיו שם פאנצ'ים מעולים ומיוחדים, טושי פורצלן, מבחר וואשי טייפ של mt - החברה היפנית המובילה, דפי סקראפ יפהפים ועוד. סופרקיט גם תרמו מתנה משגעת לכל אורחת בארוע - זוג פאנצ'ים מתוקים של EK tools - אחד מהמותגים האהובים עלי. יהיה ניתן לקנות גם מוצרים נבחרים שלהם בדוכן מיוחד בארוע.

גם את האורחות אני לוקחת באופן אישי. אני מצפה לפגוש נשים מוכשרות שאני מכירה בזכות הפייסבוק והבלוגים ואזכה לפגוש לראשונה פנים אל פנים.  וכמוהן אני מתרגשת לפגוש את הנשים הרבות שכתבו לי באופן אישי, החמיאו וחממו את הלב. כמובן שגם את המשתתפות בסדנאות קודמות, בלוגריות שהפכו לידידות, נשים מוכשרות שפגשתי בשלל ארועים בשנים האחרונות ושאר מכרות אהובות. אני רוצה להכיר, לפטפט, לשמור על קשר, לעזור ליצור חיבורים וקשרים משמעותיים מועילים בין האורחות. אנא פנו אלי אם אתן רוצות שאציג אתכן בפני מישהי ספציפית שעשוייה לעניין אתכן באופן מקצועי, ואני בהחלט ממליצה לצד ההנאה בארוע על שלל תכניו, גם להציג את עצמכן ולא להתבייש, להחליף כרטיסי ביקור, לענוד או  לעטות על עצמכן את המוצרים והיצירות שלכן אם יש לכן עניין בחשיפה, ולהתיחס גם למימד הנטוורקי המשובח שבארוע. הפכו אותו לאישי, וקדמו את מה שחשוב לכן ובוער בכן, יהיה שם קהל מצוין ואוהד :)

ולסיום, אני שמחה ומאושרת על התגייסות של חברות טובות להצלחת הארוע. שירלי פרי המקסימה, חברתי לספסל הלימודים באוניברסיטה, ומאז, אחראית על כל החלק הגרפי של הארוע - מיתוג, שלטים, גלויות, הזמנה, תוכנייה ועוד. שירלי היא מעצבת גרפית מוכשרת שמאוהבת במקצוע, ואני ממליצה לכל מי שמחפש פתרון גרפי נהדר לפנות אליה. תודה שירלי <3

5 תגובות:

 1. בטוחה שיהיה מדהים

  השבמחק
 2. המון הבצלחה!!
  חבל שאני גם ברילוקיישן, אחרת הייתי באה :)

  השבמחק
 3. המון בהצלחה!!
  אם לא הייתי ברילוקיישן הייתי באה :)

  השבמחק

אני מאוד מעריכה ואוהבת תגובות של קוראים. תודה לכם על ההשתתפות, האכפתיות, והמילים הטובות :)

סדנאות הפאנץ׳ נידל שלי

בחודשים האחרונים אני מעבירה סדנאות של פאנץ׳ נידל - אמנות הטקסטיל הצבעונית הנהדרת שאני כל כך אוהבת ליצור בה וללמד אותה.  מדובר על טכניקת רקמה...