יום שלישי, 9 ביוני 2015

עוד פרטים על 30 ימים של יצירה

אני מודה לכן על ההענות הרבה לחויית 30 ימים של יצירה. מרגש אותי שגם אתן, כמוני, מוצאות את הפרויקט מזמין ומבטיח, ונרשמות בהתלהבות. אני עובדת על ההכנות האחרונות, ונהנית כל כך, כי צפוי מסע מיוחד לכל אחת ואחת מאתנו.

**עדכון חשוב ומשמח (ינואר 2018) - מעכשיו אפשר להשתתף בסדנת ״10 ימים של יצירה״ בכל זמן שתרצו, בגרסה חדשה ואינטרנטית בקישור זה. העבודה בסדנה בגרסה הזו היא אישית ובאופן ולוח זמנים עצמאי, כל החומר נשלח אליך לאחר ההרשמה, ואין קבוצת פייסבוק הנלווה את הסדנה. מחיר - 129₪


מתקבלות אצלי במייל ובטלפון שאלות, שייתכן ולא נתתי להן מענה מספיק בפוסט הקודם, אז אשמח לענות עליהן כאן.

קודם כל - תאריכים! נתחיל ב- 16/6 ונסיים ב 15/7, כעבור 30 ימים בדיוק! ולכל מי שרוצה להבטיח שחומרי הסדנה ופעילות הקבוצה תהיה זמינה לה גם לאחר סיום החוויה - הבלוג, על שלל הפוסטים המיוחדים שאפרסם במהלך החודש הזה, ויהיו גלויים לחברות הקבוצה בלבד, יהיה זמין לחודש נוסף, והקבוצה, על אף שאני אסיים את ההנחיה שלי בה ב-15/7, תהיה זמינה ופתוחה לחודשיים נוספים, עד אמצע ספטמבר.

החוויה של 30 ימים של יצירה תתקיים באינטרנט ובבתינו הפרטיים. כל אחת מהמשתתפות הרשומות תתקדם על פי הקצב שלה, תיצור את היצירות שלה, תקרא בבלוג, ותשתתף בקבוצה הפייסבוקית המיוחדת שהוקמה לצורך הפרויקט, שם גם תשתף (אם תרצה) ביצירות, ותשתתף בדיונים. דרך אגב, אם נרשמתן כבר ועדיין אינכן מצורפות לקבוצה, אנא כתבו לי.

מהתבוננות ברשימת הנרשמות עד כה, אני יכולה לספר שיש מיקס מהמם של נשים - מאמניות ויוצרות שהפכו זאת למקצוע ועד נשות הייטק שרוצות ליצור יותר. כך או כך, מדובר בקהל של נשים שמוצאות בקורס הזדמנות להכניס השראה לחיי היום יום, ואין לכן מושג כמה שזה מרגש אותי, ואני עושה את כל מה שצריך כדי שיזכו לחויה נפלאה ושונה :)

איך יתנהל הקורס?
מדי יום או יומיים אפרסם פוסט חדש בבלוג המיוחד של הקורס (הפתוח רק בפני הנרשמות) על פי נושא היצירה היומית, שהיא תמיד בגדר רעיון פתוח, אף פעם לא הדרכה סגורה בסגנון "עשו אחרי". הפוסט יכיל הסברים, רעיונות, השראות וקישורים להדרכות רלבנטיות מרחבי הרשתוממש יעזור לקפוץ למים ולהתמודד  היצירה הזו.  בהשראת הפוסט - תוכלנה המשתתפות לבחור לאן לקחת את ההשראה, ולבחור את החומרים, הסגנון ואופי הפרוייקט שמדברים אליהן. את הפרויקט המוכן או את מהלך העבודה, וגם התלבטויות, רשמים ושאלות, אפשר לשתף בקבוצת הפייסבוק שנפתחה לצורך הקורס, שם גם ניתן ונקבל פידבק על היצירות (רק מי שרוצה בכך , כמובן).

הנה דוגמה ליצירה יומית מתוך הסילבוס:
ביום השלישי אשלח אתכן למטבח. תוכלו להסתובב בו כמה דקות, ולהביט על הדברים בו דרך עיניים רעננות, לא דרך עיניים של מי שצריכה לבשל ארוחה, או רעבה ומחפשת משהו לאכול, אלא דרך עיניים של יוצרת! האם הפירות טובים רק למאכל? אולי אפשר ליצור מהם חותמות על בד ונייר?
האם בקבוקי המים הריקים יכולים להפוך לפמוטים?


ואולי הפלייסמנט יכול להפוך לתיק קלאץ'? הצבתי גם בפני עצמי את המשימה (אני מתנסה בכל המשימות בעצמי לפני תחילת הקורס) פתחתי את ארון המטבח, ומצאתי חבילה של צ'ופסטיקס שאני לא משתמשת בהם כלל. ידעתי שעם זה אני רוצה להמשיך. התחלתי לערום אותם על השולחן, לחבר, לסדר, להצמיד, להצליב. חשבתי שמצאתי! משהו בצורה שלהם הזכיר לי רגל ארוכה-ארוכה, כמו איורי האופנה שאני אוהבת לשרבט. החלטתי ללכת על בובות אופנה ארוכות במיוחד. באמצע העבודה התחרטתי, חישבתי מסלול מחדש. ניסיתי להצמידם לצורת מסגרות - מתבקש מדי, להפוך למובייל תלת מימד - למה אני צריכה את זה בעצם? לסדר סביב בסיס עגול ליצירת מיכל מעץ - אין מספיק מקלות... ואז, כאשר אחזתי שלושה מקלות ביד אחת, ראיתי פתאום בסיס של אוהל קטן וחמוד לבובות. והנה... התאהבתי ברעיון שלי, וזה הסימן שאפשר להמשיך.   בכמה דקות עבודה מצאתי שימוש חדש לשלושה מקלות אכילה סיניים, שימחתי את הילדה שלי והנעתי את גלגלי היצירה. חשבתי על רעיון, פשפשתי בחומרים, התאמתי צבעים וסגנון, ופתרתי את בעיית הגזרה הפשוטה להפליא.  מספיקות כמה דקות כאלה ביום כדי שנרגיש נפלא - מלאות תושיה, יצירתיות ופרודוקטיביות, ואכן כל פעם שאני מביטה על האוהל אני מחייכת לעצמי. עשיתי משהו יצירתי היום :)


במהלך 30 ימי הפעילות אני מתכוונת לגעת בנושאים רבים - לתת מקום ליצירה על סוגיה השונים, לעודד כל אחת ואחת להתנסות גם בתחומים שבהם קצת חששה לגעת, לאמן את העיניים ואת תשומת הלב שלנו להתבונן קצת אחרת על דברים, לחפש זויות שונות, לאתר את הדברים שמדברים אלינו ולבטוח באינטואיציה שלנו שאלה המקומות בהם ההשראה מחכה לנו.
בין שלל הנושאים נעסוק במיחזור, חזרה לילדות, עבדדה בהשראת סגנונות שונים, עבודה עם טקסט, ציור, עבודה בנייר, ציור ריגשי, עבודה מהטבע, צילום, נבדוק מהם גבולות היצירה ואיפה  אנחנו יכולות להיות יצירתיות בחיי היומיום- כמו בעת הכנת אוכל לדוגמה, או במהלך יום העבודה...
אני שמה לי למטרה עליונה להוריד את רמת השיפוטיות והביקורת העצמית של כל אחת ואחת מהמשתתפות, ולהגביר את היכולת פשוט להקדיש זמן ומקום בחיינו להתנסויות משמחות שמלמדות אותנו על עצמנו, מקנות לנו מיומנויות, מותחות את הגבולות שלנו, ללא כל קשר לתוצאה הסופית. אני מזמינה אתכן להצטרף למסע שלנו, ולקחת חלק בקהילה נשית יצירתית ומרתקת. ואם פספסתן את הפוסט הקודם, אתן יכולות פשוט לקרוא אותו כאן. אשמח לפגוש אתכן במסע שלנו :)

**עדכון חשוב ומשמח (ינואר 2018) - מעכשיו אפשר להשתתף בסדנת ״10 ימים של יצירה״ בכל זמן שתרצו, בגרסה חדשה ואינטרנטית בקישור זה. העבודה בסדנה בגרסה הזו היא אישית ובאופן ולוח זמנים עצמאי, כל החומר נשלח אליך לאחר ההרשמה, ואין קבוצת פייסבוק הנלווה את הסדנה. מחיר - 129₪
3 תגובות:

  1. איריס מתוקה! כל כך נעים לדעת שלמישהו איכפת מהחיים של אחר. אפילו לחודש. לעזור לו לצבוע את החיים בצבעים..לגלות את עצמו..נהדר...מחכה להתחלה!
    פולינה

    השבמחק
  2. כרגע לא מתאפשר לי . מקווה שיהיה מחזור נוסף.
    עושה כל כך חשק.

    השבמחק

אני מאוד מעריכה ואוהבת תגובות של קוראים. תודה לכם על ההשתתפות, האכפתיות, והמילים הטובות :)

סדנאות הפאנץ׳ נידל שלי

בחודשים האחרונים אני מעבירה סדנאות של פאנץ׳ נידל - אמנות הטקסטיל הצבעונית הנהדרת שאני כל כך אוהבת ליצור בה וללמד אותה.  מדובר על טכניקת רקמה...