יום שבת, 4 בפברואר 2017

פרינטים מדליקים ונוסטלגייםאני כל כך אוהבת פאטרנים, בעיקר כאלה המודפסים על גבי חומר אמיתי - נייר למשל...
כי פאטרנים דיגיטליים לא עושים לי את זה ממש.

ומה אני הכי אוהבת?
פאטרנים מודפסים ישנים, עם ניחוח רטרואי - נוסטלגי אמיתי, שממש גורמים לי להפליג בדמיוני לתקופות אחרות, לדמיין מסיבות חתונה בפיפטיז, ימי הולדת שובבים בסיקסטיז או בייבי שווארס של פעם, ואין  בעיניי ״צבעוני מדי״ או ״קיטשי״ כשמדובר בניירות עטיפה ישנים!
כמה שיותר ממיס - יותר טוב :)
ואיך נולד הפוסט הזה, שעמוס בדוגמאות ניירות העטיפה הישנים והאותנטיים, הכי יפים שמצאתי? הכל התחיל במסגרת החיפושים שלי אחרי ניירות מעניינים לעבודות הקולאג׳ שלי.

אני מתחילה לרוב בהשראה מהנייר עצמו, ואז מתיישבת ליצור. משם היצירה כבר מתפתחת... זו דרך העבודה שלי, ולכן תמיד מחפשת ניירות מיוחדים. מכיוון שכבר רכשתי את הניירות הכי יפהפיים ומיוחדים שמצאתי בחנויות בתל אביב, ועשיתי בהם שימוש יומיומי כמעט,  החלטתי לחקור קצת את תחום ניירות העטיפה הישנים הנמכרים באתר אטסי, כי רציתי להזמין כמה ניירות ליצירות חדשות. ושם, באתר הנפלא הזה,  בעצם מצאתי קצה חוט לעולם צבעוני, קסום ועשיר...

הגעתי להדפסים מופלאים על גבי ניירות עטיפה נושנים  - ניירות עטיפה קיטשיים, נוסטלגיים, חמודים, ססגוניים ונאיבים להפליא. משם כבר המשכתי גם לפינטרסט, שלקח אותי כמובן לסבוב מסביב לעולם ובמנהרת המן :)


שמרתי את התמונות והקישורים, כי ידעתי שיגיע יום ואני ארצה לחלוק אתכן את  ההשראה המתוקה הזו, שבוודאי גם לכן תרעיד משהו מתוק בלב.... והנה הוא הגיע, ודי במהרה :)

את כל התמונות רכזתי גם בתיקייה הזו בפינטרסט, ותוכלו לעקוב אחרי המקור, ואף לרכוש ניירות, איפה שהדבר אכן מתאפשר. תוכלו גם להגיע מכל תמונה לעוד שפע עצום של השראות, וההשראות האלה יכולות כמובן לבוא לידי ביטוי בהרבה דרכים, לא רק בעבודת קולאג׳. כל אלמנט מצוייר עדין, שילוב צבעים פסיכדלי, או דוגמה גאומטרית בתמונות האלה זועק ״השראה!״.


אז מה אתן אומרות?
גם לכן יש חולשה לניירות העטיפה האלה?
גם לכן הם מעלים גל נוסטלגיה והתרגשות? גם אתן מתמלאות השראה ורעיונות?
אשמח לקרוא על כך בתגובות.

ובינתיים - בואו לבקר במחלקת הנייר בחנות שלי :)

שבוע נפלא :) איריס

תגובה 1:

  1. ווואאאווו.....איזה אוסף מדליק!!!
    עפתי לגמרי על הצבעוניות המטורפת של הסיקסטיז...
    אהבתי במיוחד את הילדה השמנמונת עם המטריה ;)

    השבמחק

אני מאוד מעריכה ואוהבת תגובות של קוראים. תודה לכם על ההשתתפות, האכפתיות, והמילים הטובות :)

סדנאות הפאנץ׳ נידל שלי

בחודשים האחרונים אני מעבירה סדנאות של פאנץ׳ נידל - אמנות הטקסטיל הצבעונית הנהדרת שאני כל כך אוהבת ליצור בה וללמד אותה.  מדובר על טכניקת רקמה...