יום שלישי, 21 בנובמבר 2017

אני סטודנטית בבית הספר של האינטרנט

אני סטודנטית בבית הספר של האינטרנט.
באמת! אני מנויה לכל כך הרבה אתרי לימודים וקורסים - שאני כבר מתעקשת עם עצמי לא להרשם לשום דבר חדש ולהשלים קודם את מה שיש.
רוצות המלצות? בבקשה ?אז קודם כל - יש את המנויים הזולים יחסית לאתרים המצוינים שמציעים המון קורסי בזק בתחומים מגוונים - כמו למשל Skillshare  ו- Creativebug. הראשון עוסק בכל תחום כמעט - אמנות, ביזנס, רשתות חברתיות ומה לא, והשני שם דגש בעיקר על קראפט ואמנות נטו. אני חייבת להודות שבסוג הזה של האתרים אני מבלה כעת רק לעיתים רחוקות (הערה לעצמי: הגיע הזמן להפסיק את המנוי למה שאני לא משתמשת בו יותר, גם אם הוא ממש ממש זול).


ואז יש גם את אתר Masterclass המושלם, שאני ממש מתפעלת ממנו - מהרעיון, מהמרצים, ומאיכות הביצוע ועומק התכנים. זהו אתר קורסים בו המומחים הגדולים ביותר בעולם מלמדים קורסים ארוכים בני כמה וכמה שיעורים בנושא ההתמחות שלהם. השעורים מועברים בפורמט של סרטוני וידאו ומטלות בית. נרשמתי בתחילה לקורס מחזאות של דיויד מאמט (אין לי שום שאיפה להיות מחזאית, אפילו לא לכתוב מחזה למגירה, אבל הרגשתי שיש לו הרבה השראה וכלים לתת, ואני כבר אדע לקחת את זה למקום שמתאים לי - ונהניתי ממה שהספקתי לצפות בינתיים. דרך אגב - אתן יודעות שהוא אבא של שושנה מ Gilrls?). אבל הסיבה העיקרית שנרשמתי דווקא לקורס שלו היא כי המאסטרים שמענינים אותי יותר מבחינה מקצעוית עדיין לא התחילו אז ללמד את הקורסים שלהם - ואני מדברת על דיאן פון פירסטנברג בקורס על אופנה, אנני לייבוביץ׳ בתחום הצילום ופרנק גרי בנושא עיצוב.


בינתיים כבר התחיל הקורס של דיאן פון פירסטנברג (כנראה שרק למי שהקדים להרשם מראש, כמוני, כי אני לא בטוחה שהוא כבר פתוח לקהל הרחב באתר) ואני מתמוגגת ממנה..... היא רהוטה, ענינית, יודעת כל ונדיבה מאוד בהנגשת הידע שלה. היא מלמדת קורס על הכנת קולקצית אופנה, אבל לא צריך להיות מעצב אופנה כדי להנות ממנו. אני לומדת ממנו המון על יצירה באופן כללי, על מוסר עבודה, על חשיבה גלובלית ומקומית, הגשה נכונה של פורטפוליו, מיתוג, מיקוד, חשיבה עיסקית ועוד... חשוב לציין כי זה לא קורס זול מאוד, כמו באתרים הקודמים. אבל גיליתי שלאחרונה השיקו מבצע מעולה, שבמחיר של שני קורסים יש בעצם גישה פתוחה לכל האתר למשך שנה. והכי מגניב שזה חל כבר על מה שרכשתי, אז יש לי גישה חופשית למשך כמעט שנה.

לאחרונה גם השתתפתי בקורס אינטרנטי של  הולי בקר מהבלוג Decor8 על תוכן אינטרנטי, ולמרות שקראתי, הקשבתי וצפיתי בכל התכנים שלו, לא הייתי התלמידה המשקיעה ביותר בכתה מבחינת שעורי בית ומטלות. אבל זה לא הקורס הראשון או אפילו השני שלה שאני משתתפת בו, העקרונות שלה כבר מוכרים לי. לא חושבת שהיא חידשה לי משהו משמעותי הפעם. נראה לי שאני מפסיקה איתה. עם זאת - למי שהיא עדיין מחדשת לה, אני בהחלט ממליצה!

ולפני כשבועיים נרשמתי לקורס אינטרנטי של יונית צוק, הלא היא הבלוגריסטית  בנושא בלוגינג למתקדמים.
ומדוע נרשמתי אליו בעצם? הרי אחרי כל כך הרבה שנים שאני כותבת את הבלוג שלי (גם אם תכיפות פרסום הפוסטים ירדה  מאוד עם הזמן) לא חשבתי שאני צריכה שמישהו ילמד אותי על בלוגנינג, אבל משהו בכל זאת שכנע אותי.... הרגשתי שיונית, שעוסקת בבלוגינג ובהוראה והפצה של המדיום הזה בארץ ואפילו בעולם, ועושה את זה בהתלהבות כל כך גדולה ובהצלחה כבר כמה שנים - תוכל לרענן ולתת זריקת השראה. כי אני בהחלט מרגשיה שהכיוון של הבלוג כבר לא ברור לי, לא כפי שהיה בשנים הראשונות לקיומו.


כיום קצב הפרסום לא אחיד, התדירות די נמוכה בהשוואה לפעם, התכנים אמנם תמיד קרובים לליבי אבל לא מגיעים מתוך כיוון ברור ומנוסח - וזה לא פלא, זה הרי משקף בסופו של דבר את החיפוש המקצועי והנדודים בין תחומים שאני עצמי עברתי בשנים האלה.


ולאחרונה אני שוב רוצה להכניס את הבלוג לשגרת החיים שלי, לכתוב בו ולהשקיע ברוב תשוקה ושמחה, אבל הכיוון הברור והמובן מאליו של פעם כבר לא מתאים פה, ולו רק בשבל העובדה הבסיסית אך קריטית שתחומי העניין שלי והרצון שלי לכתוב עליהם פשוט השתנו.

אבל ממש עכשיו, בשעור מס׳ 4 בקורס האינטרנטי של יונית, היתה עצה מצוינת: תקראו את עשרת הפוסטים האחרונים בבלוג ותזהו את הכיוון שהוא הולך אליו.
אז החלטתי לנסות!
אם הייתי קוראת רצף של 10 פוסטים מלפני 4 או 3 שנים - אני  יכולה לנחש בדיוק מה הכיוון שהייתי מאתרת - אבל דווקא כעת, כשאני כותבת רק מדי פעם, ולעיתים די רחוקות - אני לא בטוחה שהיית יכולה לנחש מבלי לקרוא הרבה פוסטים, מה באמת החוט המקשר.


אז הקשבתי ליונית, ונהגתי לפי עצתה -  קראתי את 10 הפוסטים האחרונים (יותר נכון 13, כי 3 היו קשורים לסדנאות ולמוצרים בחנות) ואני עכשיו מבינה את הכיוון שהבלוג מתקדם בו. וכמובן שהוא לא מפתיע, כי זו השתקפות מלאה של הכיוון שמענין אותי בחיים האישים והמקצועיים בשנה הזו:
שינוי, ועשייה מתוך תשוקה - שהם למעשה שני חלקים  שמתחברים לנושא-על אחד: האומץ לשנות כיוון לעבר מימוש עצמי, שנמצא רק  היכן שיש תשוקה חזקה.

ואתן יודעות, אני לומדת מעוד מקורות, לא רק מהאינטרנט. אני גם קוראת הרבה, וספרי השראה המדברים על תהליכי יצירה, מודעות עצמית והעזה ושינוי מרתקים אותי לא פחות. יש מצב שאני פותחת ספריית השאלה במרכז תל אביב, עקבו אחרי הפרסומים - כבר הצטברו אצלי כל כך הרבה ספרים :)

אחד מאלה שהשפיעו עלי ממש לאחרונה באופן חזק וחיובי מאוד (וכל זאת בשעה שאני עדיין קוראת אותו ) - הוא "היZמים החדשים". גם אליו הגעתי בעקבות המלצה בבלוג  של יונית.

מכירות את המשפט ״המורה מגיע כשהתלמיד מוכן״? זה מה שקרה, אבל בדיוק!
אני הייתי כל כך  מוכנה לספר שכזה, וכשהוא הגיע - הכל הסתדר במקום המתאים. הוא פשוט נתן לי רוח גבית מדהימה למה שידעתי וחשבתי לגבי עצמי, אבל לא היה לי כנראה את האומץ המלא להאמין שאני באמת יודעת. הם כאילו נתנו לי אישור חזק על כל הדרך שאני פועלת וחושבת, הזכירו לי עקרונות נפלאים שכבר שכחתי ליישם מזמן. ואני מלאה, בין היתר בזכותו, באנרגיה נפלאה של שינוי!


מהרגע שפתחתי את הספר - לא ייאמן כמה דברים כבר עשיתי  אחרת- כמה אומץ, שינוי, אסרטיביות, שלווה - ואני רק באמצע הספר! תודה יונית, ותודה רונן ושמחה המחברים.

ובעודי משכתבת ועורכת לקראת פרסום את הפוסט זה, שכתבתי כסקיצה בשבת בלילה, ואני מפרסמת רק עכשיו, יש לי כבר תוספת חדשה ומסעירה:) אותי היא באמת מאוד מרגשת. זו סיומת מעולה לפוסט שכזה!
בקרוב אשתתף במכירה של האיורים שלי, שאותה אני עורכת עוד שתי נשים מקסימות, בתל אביב. אני אמכור הדפסות איכותיות של האיורים שלי, לראשונה, ואני מאוד מתרגשת.
את כל הפרטים על המכירה, תאריכים, מחירים, ומה עוד תוכלו למצוא שם - אכתוב בקרוב מאוד. גם על הדרך המופלאה שדבר בה הוביל לדבר באופן מרגש ומפתיע מאוד אספר בפוסט...


אז לסיכום - הלכתי לאינטרנט לחפש השראה, והנה אני שוב באינטרנט, כותבת על זה בבלוג שלי ומעבירה את ההמלצות למקורות ההשראה המצוינים גם הלאה, אליכן.

ובזה בעצם מתמקד הבלוג שלי כעת, מזה זמן מה ובטח עוד הרבה קדימה - בנשים שפועלות עמוק מתוך התשוקה ליצור, לחיות חיים מעוררי השראה שבהם הן עושות את מה שהן הכי אוהבות הכי בעולם, ובחיפוש המרתק והלא מתפשר למציאת הדבר הזה שלהן.

אני אכתוב על נשים ויוזמות שמעוררות בנו את התשוקה ליצור, להיות אמיתיות, להתחבר לרצונות שלנו - בנשים שעוזרות ללמד, לאחד, לחבר, בנשים עם עוצמה, שמאמינות בדרך שלהן, שהדרך שלהן היא התשוקה שלהן. אתן יודעות מה - אולי לא רק נשים. אנשים. נחכה ונראה :)


תודה למאיירת ג׳רלדין סיי על התמונת הנפלאות, שהרשתה לי ברוב נדיבותה לפרסם בפוסט ואף כתבה לי מילים יפות וחמות בתשובה לבקשתי. הנה הפורטפוליו המלא שלה.


SaveSaveSaveSave

7 תגובות:

 1. אני שמחה בשבילך! בהצלחה!

  השבמחק
 2. הדבקות שלך בחיפוש גם היא מעוררת השראה, כתבת מקסים איריס.

  השבמחק
 3. הנושא מעסיק גם אותי מאד בשנתיים האחרונות, גם אני בתהליכי חיפוש, וגם אני הגעתי ליונית -לפרלמנט, מאחלת לך הצלחה.

  השבמחק
 4. התגעגעתי לבלוג שלך מאוד. תודה על הפרגון

  השבמחק
 5. התגעגעתי לבלוג שלך, תמשיכי בבקשה.

  השבמחק
 6. הפוסט שלך ממש ריגש אותי, כי יש לי בלוג (חדש!) שעוסק בשינויים ובחיים שהמטרה שלו היא לתת לגיטמציה לקוראות לעשות שינויים בחייהן בכל תחום שהוא וגם לי להמשיך להשתנות ולהנות. התחברתי להרבה ממה שכתבת! שיהיה בהצלחה!!

  השבמחק
 7. אכן תשוקה עומדת בבסיס של כל יצירה, שמחתי מאוד לקרוא את הפוסט שלך ובהצלחה במכירה!

  השבמחק

אני מאוד מעריכה ואוהבת תגובות של קוראים. תודה לכם על ההשתתפות, האכפתיות, והמילים הטובות :)

סדנאות הפאנץ׳ נידל שלי

בחודשים האחרונים אני מעבירה סדנאות של פאנץ׳ נידל - אמנות הטקסטיל הצבעונית הנהדרת שאני כל כך אוהבת ליצור בה וללמד אותה.  מדובר על טכניקת רקמה...