יום רביעי, 14 באוקטובר 2015

נשים מעוררות השראה - נטעלי ידין רגוניס

צירוף מקרים נחמד מאוד הביא לכך שאת הראיון הראשון בסדרת הראיונות החדשה שלי - עם נשים יצירתיות במיוחד, אני מפרסמת בדיוק לקראת השקת סדנה חדשה - Creative blogging. ומה משותף לראיונות עם נשים יצירתיות ולסדנת הבלוגינג? התשובה היא: נטעלי ידין רגוניס. על נטעלי כתבתי לא פעם כאן בבלוג, והיא אף תרמה לנו פוסט מקסים בעבר, אותו תוכלו לקרוא כאן, ואיתה תכננתי לפתוח את סדרת ראיונות ההשראה, עוד לפני שידעתי שהיא תקח חלק פעיל גם בסדנת Creative blogging.

נטעלי ידין רגוניס, צילום: אדיר רגוניס.

הסדנה המיוחדת שלי מיועדת לבלוגריות שרוצות להיות יצירתיות יותר, לחשוב על  בלוגינג באופן רענן, חדשני ואותנטי, ולקדם את הבלוג  תוך שמחה, יצירתיות וחיבור אישי חזק. הסדנה תעסוק בהבטים חשובים מזויות מקוריות, ותתן כלי עבודה מצוינים לכל מי שרוצה לחשוב מחוץ לקופסה, לחוש חיבור חזק לעוצמות היצירתיות שלה ולהביא את הבלוגים לשיאים חדשים, ולא פחות חשוב - להתקדם באמצעות הבלוג לעבר מימוש של היצירתיות והכשרון באפיקים חדשים, גם ריווחיים!

ההרצאה שנטעלי תעביר במסגרת בוקר Creative Blogging  תעסוק בצילום יצירתי לבלוגים ולרשתות החברתיות, ובה נטעלי תשתף בכשרון, בידע ובסגנון שלה. הפרטים המלאים על סילבוס הסדנה (וגם על הרצאתה של נטעלי) -  בפוסט הבא בבלוג, ובינתיים אפשר להתעניין ולהרשם גם דרך האימייל: irisfgl@gmail.com. הנחות מצוינות מוצעות כעת, לימים ספורים בלבד, לרגל ההשקה של הסדנה:
עיצוב:  שירלי פרי

ועכשיו (תרועת חצוצרה בבקשה) אני שמחה לחנוך בבלוג ביחד עם נטעלי ידין רגוניס את סדרת הראיונות עם נשים יצירתיות במיוחד.  בכל ראיון בסדרה נכיר קצת יותר לעומק יוצרת אהובה שתחלוק איתנו את זוית הראיה האישית והכנה שלה בנוגע ליצירתיות. אני מוצאת את מה שהן כותבות מעורר השראה והזדהות ומרגש, מקווה שגם אתן...


הי נטעלי, הציגי את עצמך באופן יצירתי 
נעים מאוד, נטעלי.
אני מעצבת תקשורת חזותית בעלת תשוקה ליצירה בתחומים מגוונים ואהבה לאסטתיקה ודברים יפים. אני מצלמת וכותבת על החיים, על יצירה, על אפיה (אהבה גדולה וטעימה שלי!) ועל כל מה שמשמח אותי ועושה לי טוב.
אני סנטימנטלית חסרת תקנה, יוצרת מהלב ומהנשמה ומייצרת חוויות וזיכרונות חדשים עבורי ועבור הסובבים אותי. תמיד תמצאו אותי עם מצלמה ביד ולוחות השראה דמיוניים לפרויקט היצירתי הבא. בזמן שאני לא יוצרת, מצלמת, כותבת או מתפיחה שמרים אני בת זוגו של החבר הכי טוב שלי ואמא לשתי בנות מהממות.קיר תמונות שיצרתי על ידי מחזור מסגרות וקנבסים ישנים להם הוספתי יצירות מחרוזי גיהוץ. מהי יצירתיות בעיניך?
יצירתיות בעיני היא היכולת להסתכל על העולם דרך משקפיים מיוחדים, כאלו שמאפשרים לנו לראות כל מה שמסביבנו בדרך ייחודית ומעניינת ולמצוא פוטנציאל כמעט בכל דבר, קטן כגדול. יצירתיות היא היכולת לשים לב לפרטים קטנים ואפילו זניחים והיכולת להעצים, לשפר, לשנות, לחבר אותם וליצור יש מאין.
יצירתיות היא לקום בבוקר ולהרגיש דגדוג באצבעות, פרפור בנשמה וצורך אמיתי עד כאב בעשיה, ולהעז להתמסר לתחושות אלו.


היכן היצירתיות שלך משרתת אותך ועוזרת לך בחיי היום יום?
היצירתיות שלי היא חלק ממני ובאה לידי ביטוי בכל רגע נתון ובכל תחומי חיי. היצירתיות שלי עוזרת לי להשיט את ספינת חיי האישיים בים הלא צפוי של החיים. הים הזה, שכשהוא גועש וסוער, הוא הופך את היצירתיות שלי למנוע הישרדות. אבל כשהים רגוע ושקט, הוא מאפשר לי להיות יצירתית וליצור לא רק מתוך הכרח קיומי, אלא בעיקר מתוך רצון וצורך למלא את הלב והנפש, לחזק, לעודד ולשמח אותי ואת סביבתי.
היצירה היא תרפיה עבורי, מעוזי היקר לי מכל והמתנה הכי טובה שזימן לי היקום. היא שלי, תמיד איתי ואף אחד לא יכול לקחת אותה ממני.

כרית סלון פשוטה ששודרגה בעזרת מנדלה מחוטי טריקו, אותה סרגתי משאריות חוטים מפרויקטים קודמים.


מה עוזר לך לפתח ולשמור על היצירתיות שלך? בילדות, בנעורים, פעם, והיום…
נולדתי להורים יוצרים מתחום האומנות והאמנות, בעלי ידי זהב וכשרון עצום, כל אחד בתחומו. הבית בו גדלתי היה מלא באווירה תומכת ומעודדת עשיה ויצירה מתחומים שונים ומגוונים. מכורח המציאות הזו (וגם לאור העובדה שהגנטיקה שיחקה לטובתי במקרה הזה... : ) ) לא יכולתי להימנע מלגלות בגיל די צעיר גם את הצד היצירתי שלי, אותו דאגו הורי לטפח ולפתח יחד איתי ועבורי. תמיד אפשרתי לעצמי להתנסות בחומרים חדשים ובטכניקות לא מוכרות, אני דואגת לפנות לעצמי זמן להסתכל סביבי, להעז, לחקור ולחפש השראה ולא לקחתי דבר כמובן מאליו. כל אלו עזרו ועדיין עוזרים לי להעשיר את עולמי הוויזואלי הפנימי ושומרים על גחלת היצירתיות שלי, שבי. אני חושבת שכיום, אלו בעיקר הסקרנות של התנסות בעשיה חדשה, הרצון ליצור בהרמוניה ובאסתטיקה והצורך לחלוק את הידע וההתנסות האישיים שלי שדוחפים אותי הלאה, מפתחים ושומרים על היצירתיות שלי.


האם יצירתיות היא כוח בעיניך?
אני לא מתייחסת ליצירתיות כאל כוח אלא כאל מתנה נפלאה. עם השנים גיליתי שהיצירתיות היא כלי נהדר המאפשר לי לתת דרור למאוויי נפשי הכמוסים יותר או פחות ואיזו מתווכת נהדרת היא, היצירתיות, בין עולמי הפנימי העשיר לעולם שבחוץ. היא מתפתחת, משתנה, היא גמישה ויש לה הרבה יתרונות, אבל בעיני היא לא כוח. היא פשוט כאן, אז למה שלא ננצל את המתנה השווה הזו ונעשה איתה משהו..

שדרוג שרשראות נייר לסוכה בעזרת פאנץ' 


האם חווית תקופה של מחסום יצירתי? ספרי עליו, ועל מה שעזר לך להתגבר עליו
לשמחתי הרבה לא חוויתי מימי מחסום יצירתי (טפו-טפו-טפו). מכיוון שלמדתי בגיל צעיר שיצירה היא כלי נהדר להתמודדות עם מצבים משמחים יותר או פחות ותקופות מאתגרות כאלו ואחרות בחיים, לא הרשיתי לעצמי מעולם לזנוח או לוותר עליה. אני יוצרת כשטוב לי ואני יוצרת כשרע לי. נכון, ישנן תקופות שהיצירתיות שלי נכנסת למין תרדמת חורף, אבל היא תמיד מתעוררת בזמן. מאז ומתמיד נעזרתי בה ברגעי השמחה ורתמתי אותה ברגעי המשבר. היא מצדה מעולם לא אכזבה ועזרה לי להתגבר, חיזקה וניחמה אותי עד בלי די. השנתיים האחרונות היו לא קלות עבורי ובמהלכן איבדתי את אמי האהובה שהייתה מושא הערצתי והרוח בגבי.
אני יכולה להעיד בלב שלם שהיצירתיות שלי עזרה לי להחזיק את ראשי מעל המים ואפשרה לי אויר לנשימה ומזור לנשמה. כתבתי ויצרתי מתוך הכרת תודה בתחילה וגעגועים בסוף, אספתי רגעים, תיעדתי ויצרתי יומנים ויזואליים שישארו איתי לנצח, נעזרתי ביצירתיות על מנת לשמח את יקירי גם ובעיקר ברגעים הקשים והכי חשוב - הרשיתי לעצמי לשחרר את רגשותיי ומחשבותיי דרך פילטר היצירתיות החוצה, דבר שהקל עלי מאוד.

סוקולנטים בפחיות שימורים ממוחזרות, מרוססות בספריי צבע ומעוטרות בוואשי טייפ -
קישוט שולחן החג שניתן כ give away לאורחים.

טיפ בנושא יצירתיות לקהל הקוראות היצירתי
 לא לוותר. למצוא את הדרך הנכונה לך לתת דרור ליצירתיות שבך, למצוא זמן לטפח אותה וללמוד להכיל אותה. היצירתיות ואנחנו זו מערכת יחסים ממש כמו כל מערכת יחסים אחרת שאנו מנהלות בחיינו. לעתים מורכבת ולעתים קלה וזורמת. עליות, מורדות, רגעים טובים יותר או פחות - זו מנת חלקנו במערכת התן וקח הזו.
אז בבקשה אל תוותרו עליה, עליכן ועל מה שביניכן.

עוגת בת המצווה של עומר בתי אותה הכנתי, עטפתי, קשרתי וקישטתי בשרשראות דגלונים מוואשי טייפ.


ממליצה לעקוב אחרי התמונות היפות שנטעלי מעלה באופן עקבי לחשבון האינסטגרם שלה, מובן מאליו שאת רוב היצירות והמאפים מעוררי התאבון היא מכינה בעצמה... :)
כמו כן מזמינה אתכן להנות מההרצאה של נטעלי על צילום לרשתות החברתיות, לאינטרנט ולבלוגים במסגרת סדנת CREATIVE BLOGGING שלי,  לפרטים או השתתפות, צרו קשר: irisfgl@gmail.com. 

2 תגובות:

  1. נטעלי היקרה, אין ספק שכל מה שאת עושה, נעשה בהמון אהבה ויצירתיות. אני כבר כמובן עוקבת אחרי חשבון האינסטגרם שלך ותמיד נהנתי לקרוא את הפוסטים היפים שלך אצל איריס. מחכה שיהיה לך בלוג משלך, לא הוגן לשמור את כל היופי הזה לעצמך.

    השבמחק
  2. נטעלי יקרה, ראיון מרגש ומקסים. המילים הרגישות שבהן את מתארת יצירתיות מתחברות בקו ישיר לתמונות הנהדרות שאת מעלה. לפרויקטים שאת משתפת. מקסים ומרענן, המון בהצלחה!

    השבמחק

אני מאוד מעריכה ואוהבת תגובות של קוראים. תודה לכם על ההשתתפות, האכפתיות, והמילים הטובות :)

סדנאות הפאנץ׳ נידל שלי

בחודשים האחרונים אני מעבירה סדנאות של פאנץ׳ נידל - אמנות הטקסטיל הצבעונית הנהדרת שאני כל כך אוהבת ליצור בה וללמד אותה.  מדובר על טכניקת רקמה...